مجموعه ورزشی


 تصاویر افتتاحیه مجموعه ورزشی یاسمنwww.ebnolkarim.com/?p=newsbody&id=57
 
با توجه به سرانه پایین ورزشی به ویژه در جنوب تهران لزوم آماده سازی یک مجموعه ورزشی نسبتاً کامل از اصلی ترین وظایف موسسه به شمار می رود.
پرکردن اوقات فراغت، ایجاد محیطی سالم برای تفریح و تقویت جسم و روح، عبارات مکرری است که به کرات از زبان دلسوزان و صاحب نظران اجتماعی برای کاهش مسائل و مشکلات جوانان و نسل پرشور انقلابی کشورمان شنیده می شود. موسسه فرهنگی – مذهبی حضرت قاسم بن الحسن8با توجه ویژه به این امر خطیر، سعی در برداشتن قدمی استوار در این زمینه داشته است که تبلور آن احداث یک مجموعه بزرگ ورزشی به مساحت بیش از 1500 متر مربع شامل استخر سرپوشیده آموزشی با رعایت استاندارهای بین المللی سونای خشک – سونای بخار – جکوزی – سالن بدنسازی و سایر فضاهای پشتیبانی مربوطه می باشد. در قسمت میانی زیرزمین موسسه، فضای سبز با مساحت حدود 500 متر مربع با آب نما، باغچه درخت، چشم انداز زیبایی را برای بخش های مختلف موسسه فراهم می نماید.
از آنجایی که مجموعه طرح موسسه فرهنگی – مذهبی حضرت قاسم بن الحسن8به عنوان یک مرکز مهم و تاثیر گذار محلی و منطقه ای تلقی می گردد مقرر گردید تا در پیش بینی خصوصیات طرح، دقت لازم به شکلی معمول گردد که این فضاها حتی المقدور به نحوی منعطف و دارای قابلیت تغییر و تبدیل مورد طراحی قرار گیرد.
مطالعات و تجربیات نشان می دهد که رمز موفقیت کانون های محلی، برقراری ارتباط نزدیک با مردم، پاسخ گویی به نیازهای مشخص و اصیل فرهنگی، مذهبی، آموزشی و اجتماعی آنان و بالاخص مشارکت فعال آنان در این امور است.
براین اساس با استفاده از سابقه دیرینه مساجد و حسینیه ها به عنوان کانون های مهم اجتماعی و با توجه به تجارب اخیر کشورمان و سایر کشورها درباره خصوصیات کانون های محلی، طیف عمومی فعالیتهای ممکن در یک کانون محلی وابسته به مسجد و حسینیه در برنامه و اهداف طرح قرار گرفته است.
در خاتمه امید است که با عنایت خاصه حضرت ولی الله الاعظم (ارواحنا فداه) خدمتگزاران این مجتمع عظیم بتوانند در گسترش و تعمیق سنت پاک پیامبر اکرم6و افکار والای اهل بیت عصمت (ع) گامهای بلندی بردارند .
تابستان95
تلفن:33199086
telegram.me/ebnolkarim