درمانگاه

 محرومیت منطقه جنوب شرق تهران ، بالا بودن هزینه های درمانی وتلاش برای ارائه خدمات بهداشتی درمانی مطلوب از دلایل عمده ای بود که هیات امناء مجتمع خیریه بهداشتی - درمانی حضرت قاسم بن الحسن (علیهما السلام ) را بر آن داشت که با طراحی و ساخت درمانگاهی بزرگ و مجهز با 2500 متر مربع زیر بنا و امکانات پیشرفته در بخش های عمومی ، تخصصی، تشخیصی وخدماتی اقدام نماید .
این مجتمع بزرگ هم اکنون با بیمه های خدمات درمانی ، تامین اجتماعی ، نیروهای مسلح ، سینا ، ایران بانک ها ، آتیه سازان حافظ طرف قرارداد بوده و بدین شرح آماده ارائه خدمات به مردم شریف می باشد 
بخشهای عمومی
پزشک عمومی ، تزریقات و پانسمان و سرم درمانی همه روزه حتی ایام تعطیل یکسره از ساعت 8 تا 22درخدمت مراجعه کنندگان عزیز است .

دندانپزشکیاین واحد با 7 یونیت و تجهیزات بسیار مدرن و استفاده از مواد استاندارد با کیفیت عالی و همکاری دندانپزشکان مجرب خانم و آقا درخدمت مراجعان عزیز است.

بخشهای تخصصیپوست ، مو، زیبایی
بخش پوست درمانگاه با بهره گیری از دستگاه لیزر توسط متخصص پوست ضایعات پوستی را با تعرفه بسیار مناسب تحت درمان قرار می دهد وبه ویژه با درمان پرمویی خدمت بسیار مطلوبی به خانواده ها ارائه میکند.

داخلی ، گوارش ، اندوسکپی ، دیابت

بیمارانی که به خدمات تخصصی داخلی نیازمند باشند می توانند از خدمات پزشک متخصص داخلی بهره مند شوند. دستگاه اندوسکپی جهت تشخیص مشکلات گوارشی در این بخش تعبیه شده است که توسط پزشک متخصص انجام می شود.
با توجه به شیوع بالا و آسیب های جبران ناپذیر دیابت (قند خون) تمهیدات ویژه ای برای کنترل ،غربالگری وآموزش این بیماری در این بخش انجام می گیرد.

قلب و عروق

این بخش با حضور پزشک فوق تخصص قلب و عروق و ابزار و تجهیزات پیشرفته و جدید تشخیصی (اکو کاردیوگرافی ، تست ورزش ) به مراجعین محترم ارائه ی خدمات می نماید.

چشم پزشکیبینایی سنجی وتشخیص ناراحتی ها وبیماری های چشم ازجمله خدماتی است که توسط بهترین متخصصین و با تجهیزاتی به روز ارائه می گردد. برای آسایش حال بیماران درکنار این بخش واحد عینک سازی با تنوع و قیمت مناسب ایجاد شده است.

گوش و حلق و بینیعلاوه برمتخصص گوش وحلق وبینی واحد مجهز شنوایی سنجی دراین مرکز به ارائه خدمات می پردازد.

زنان و زایمان و نازایی
بخش زنان وزایمان با همکاری پزشکان متخصص (خواهر )وامکانات وسیع خدمات سرپایی به بیماران عزیز تقدیم می کند.


تخصص های دیگر موجود در این مجتمع عبارتند از:
ارتوپدی(جراح مفاصل واستخوان)
اورولوژی (کلیه ومجاری ادرار)
اطفال

بخش های تشخیصی وخدماتی
تصویر برداری(رادیولوژی)واحد تصویر برداری درمانگاه با دستگاه سونوگرافی چهار بعدی رنگی برای رفع نیاز بیماران در بخش رادیو لوژی مستقر و آماده خدمات است .
این بخش با استفاده از دستگاه رادیو لوژی مدرن وداشتن فلوروسکوپی وبهره گیری از کادر فنی مجرب و متخصص فعالیت دارد .
از جدیدترین و پیشرفته ترین واحدهای این مجتمع بخش ماموگرافی است که درتشخیص بیماری های زنان چون سرطان سینه بسیار مؤثر است.
علاوه بردستگاه رادیولوژی تک دندان دراین درمانگاه از دستگاه OPGو سفالومتری برای بیماران استفاده می شود.

پایگاه بهداشتی
پایگاه بهداشتی درمانگاه ، با نظارت وهمکاری اداره بهداشت منطقه شرق تهران فعال بوده و در زمینه های واکسیناسیون ، بهداشت مادر وکودک ، کنترل دوران بارداری ، مشاوره و بهداشت خانواده به طور رایگان ارائه خدمات می کند.
دراین واحد واکسن هپاتیت با ضوابط اعلام شده ازسوی بهداشت ،درمان پزشکی به صورت رایگان تزریق می شود.

آزمایشگاهآزمایشگاه درمانگاه خیریه حضرت قاسم بن الحسن( علیهما السلام) درفضایی گسترده وکم نظیر با استفاده از تجهیزاتی مدرن و پیشرفته و با بهره مندی از خدمات پرسنلی مجرب و متخصص درخدمت بیماران ارجمند است.

فیزیو تراپی


بخش فیزیوتراپی در دو واحد مجزا برای خانم ها و آقایان با امکانات و تجهیزات فوق العاده مدرن و
بهره گیری از نیروی کارشناسی متخصص و مجرب فعالیت می کند

اینک خداوند کریم را شاکریم که با کمک خیرین نیکوکار امکان خدمت رسانی به خانواده های عزیز بیماردار را عنایت فرمود درتلاش مستمر هستیم که به یاری پروردگار مهربان بخش ه ای تخصصی دیگری را که مورد نیاز منطقه است تجویز وراه اندازی کنیم دراین راستا انگیزه های خیر خواهانه عاشق خدمت رسانی به بیماران را ارج می نهیم وامیدواریم دست ودل های کریم وسخاوتمند همچون گذشته با همراهی معنوی ومادی زمینه خدمات متعالی تری را برای کمک ورفع نیاز مردم شریف این منطقه فراهم سازند .به همین منظور حساب جاری 0217127211تجارت شعبه عارف جنوبی کد 2170آماده دریافت کمک های نقدی عزیزان خیرخواه است .
تلفن تماس با اعضای هیات مدیره درروزهای دوشنبه وپنج شنبه به شرح زیر است.
تلفن 3و33067602 
33067600(خط ویژه)                                                                                                         
        telegram.me/kheyrie_qasem